spotkania

„Nie ufej chudemu kucharzowi” Tuż przed świętami, 6 kwietnia znany kucharz – Remigiusz Rączka przybył do biblioteki, by poopowiadać o tradycjach śląskiej kuchni, która, jak twierdzi, jest jedną z najbardziej bogatych kuchni regionalnych w Polsce.

Remigusza Rączkę śmiało można nazwać ambasadorem kuchni śląskiej, o której wie wszystko. Jego ogromna wiedza na temat gotowania, a także tradycji, historii regionu zadziwiła wszystkich. Spotkanie aż pachniało od opowieści na temat rolad, klusek, kiszonej kapusty, szpajzy czy kopy. Kucharz opowieści kulinarne przeplatał historiami ze swojego dzieciństwa, wspominał swoją babcię, ciocię, wspaniałe kucharki, które dożyły sędziwego wieku, jedząc to, co dawała im ziemia.

Ciąg dalszy relacji