Tymon & The Transistars: Zatrzymaj wojnę "Zatrzymaj wojnę!" to siódma płyta w dorobku trójmiejskiej grupy Tymon & The Transistors.

Na niniejszym albumie zespół Tymona Tymańskiego odszedł od treści satyrycznych, wypełniających kultowe płyty "Wesele" i "Polskie gówno" (zarazem stanowiące ścieżki dźwiękowe do filmów o tych samych tytułach). Nowa płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment. W rozszerzonym składzie Tranzystorów, znanym z podwójnego albumu "PG", tradycyjnie znaleźli się goście. Tym razem obok septetu z Trójmiasta możemy usłyszeć Natalię Pikułę (Drekoty, Nowe Sytuacje), Daniela Hertzova, Olafa Deriglasoffa i Romana Puchowskiego (Von Zeit).

Tracklista:
1. Zatrzymaj wojnę! (Tymon Tymański)
2. Wybaczcie piechocie (Bułat Okudżawa)
3. Wojna (Robert Brylewski - Tomasz Lipiński)
4. On nie powrócił z boju (Władimir Wysocki)
5. Na barykadach walka trwa (Grzegorz Ciechowski)
6. Mnie i Ciebie oszukali (Borys Griebienszczikow)
7. Idzie wojna (Siekiera / Tomasz Adamski)
8. Śpij żołnierzu (Leonid Fiodorow Ozierski)
9. Zatrzymaj wojnę! (Tymon Tymański)
10. Kiedy przejdzie ból (Borys Griebienszczikow)