Bajkowy Ogród Malucha

BAJKOWY OGRÓD MALUCHA Projekt rybnickiej biblioteki zatytułowany „Bajkowy ogród malucha” zachęca dzieci i rodziców do wspólnego czytania.

Zapraszamy maluchy wraz z rodzicami do Niedobczyc, Paruszowca, do dzielnicy Maroko – Nowiny, a także do Biblioteki Głównej w Śródmieściu na czytelnicze zabawy w plenerze.

W filii nr 18 (Maroko-Nowiny) przez okres wakacji, prócz czytania w plenerze, odbywa się także cykl spotkań ze specjalistami (rehabilitant, pedagog, specjalista pielęgniarstwa nefrologicznego, dietetyk). W pozostałych dzielnicach dzieci będą miały szansę zobaczyć teatrzyk w plenerze. Ponadto w filii nr 4 co czwartek od godziny 10:30 dzieci spotykają się z książką.

Harmonogram spotkań ze specjalistami

Przedstawienia dla dzieci
O projekcie:
Ministerialny program „Partnerstwo dla książki” dał szansę publicznym instytucjom wygrać środki do realizacji nietuzinkowych pomysłów. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku przedstawiła projekt „Bajkowy Ogród Malucha” i wygrała.

Koncepcja projektu bazuje na praktyce działalności animacyjnej bibliotekarzy rybnickiej Biblioteki. Projekt „Bajkowy Ogród Malucha” jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych mieszkańców (i ich opiekunów) dzielnic: Maroko – Nowiny, Paruszowiec-Piaski, Niedobczyce, Śródmieście.

Głównym celem projektu jest wyrabianie i utrwalanie nawyków czytelniczych wśród dzieci do lat 7, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, a także budowanie zachowań i więzi społecznych. Zależy nam także na utrwalaniu wśród rodziców i dzieci zwyczajów wspólnego czytania jako atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego. Dodatkowym atutem projektu jest jego realizacja na wolnym powietrzu. Naszym celem jest również promowanie oferty biblioteki, prezentacja jej przyjaznego i otwartego charakteru.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.