Legendarne wakacje trwają Wakacje rozpoczęła legenda o Skarbniku, która bardzo spodobała się czytelnikom biblioteki.

Drugi tydzień wakacji pod hasłem „Baśnie, legendy i przygody nigdy nie wyjdą z mody” odbył się pod znakiem Janosika. Dzieci wyklejały krajobraz górski, słuchały audiobooka – „Janosik” Liliany Bardijewskiej, uzupełniały tekst o góralu, krzyżówkę, rebus, poznały skarby tatrzańskiej przyrody oraz wspólnie bawiły się w słowne zgadywanki ze „Świerszczyka”.

W trzecim tygodniu poznano Bazyliszka dzięki wysłuchaniu opowieści Bardijewskiej. Były puzzle z wizerunkami Bazyliszka, labirynt z książki „Miasto labiryntów”, układano zdania, w którym wszystkie słowa rozpoczynały się od głoski „b”, zabawy słowne. Młodzi czytelnicy wykazali się także nie lada kreatywnością przy tworzeniu Bazyliszków z papieru.

Czwarty tydzień zorganizowano pod znakiem toruńskich pierników. Po wysłuchaniu legendy dużo uwagi poświęcono Kopernikowi. Następnie przygotowano łańcuch talentów, rozsypankę słowną, film, zabawę „Jestem astronomem”, gry słowne. Dzieci wykonały także rakiety kosmiczne z papierowych rolek.

Sierpień otworzy legenda o warszawskiej Syrence – zapraszamy!